تاریخ: ۸:۵۰ :: ۱۳۹۶/۱۲/۲۴
گذراندن یک روز بدون کتاب و همراه با ارائه توانمندیهای دانش آموزان دبیرستان خدیجه کبری میبد در آشپزی و سرو غذا

دانش آموزان دبیرستان خدیجه الکبری میبد یک روز بدون کتاب و همراه با ارائه توانمدیهای در زمینه آشپزی و سرو غدا در کنار همدیگر گذراندند.

بام میبد : هر ساله دانش آموزان یک روز بدون کتاب در میان روزهای تحصیل خود در آموزشگاه دارند که در این روز به کارهای مختلفی نظیر برگزاری جشنواره غذایی با شرکت خانواده هایشان و خود آنها ، یک روز بودن به جای مربیان و… روی می آوردند .

در دبیرستان خدیجه الکبری میبد این روز به پخت غذا توسط دانش آموزان با تقسیم به گروه هایی که خود انتخاب می کنند ، اختصاص می یابد.

دانش آموزان این دبیرستان دیروز در محیط مدرسه خود غذاهایی را تهیه و سرو نمودند که نشان از علاقه و تبحر آنها در آشپزی و پخت غذا داشت .

گروهی با خرد کردن قارچ ، سیب زمینی و فلفل دلمه ای به صورت نگینی و همچنین ریز ریز نمودن سوسیس و سپس سرخ کردن این مواد ، سسی نیز با استفاده از رب گوجه فرنگی تهیه نموده و با افزودن به مواد و هم زدن و نیز اضافه نمودن نمک ، فلفل و ادویه و به خورد مواد دادن سس و سپس گذاشتن مواد لابلای نان تست ، ارائه دهنده غذایی به نام اسنک بودند.

در گروهی دیگر هم دانش آمزان با تفت دادن قارچ ، فلفل دلمه ای و ذرت و افزودن سس که مخلوطی از نمک ، فلفل و آبلیمو است به آنها و گذاشتن پنیر پیتزا روی مواد پخته شده که آب آن نیز جذب شده است ، غذایی به نام ذرت مکزیکی را تهیه نموده بودند.

دانش آموزان گروهی هم بال و بازوهای مرغ را سه ساعتی در دو مخلوط جداگانه به دلخواه که یکی از آنها ترکیبی از دلستر ، نمک و فلفل و مخلوط دیگر ترکیبی از ماست ، آبلیمو ، نمک ، فلفل و زردچوبه است که میتوان به جای زردچوبه از زعفران نیز استفاده نمود ، گذاشتند و سپس تکه های مرغ را به سیخ کشیدند.

گروه های دیگری هم بودند که غذاها و شرینی جاتی نظیرپیراشکی ، سالاد ، کیک سبزیجات ، کوکو ، قطاب و… تهیه و سرو نموده بودند که مجال پرداختن به طرز تهیه آنها در این متن نیست، اما باید این همه توانمندی را ستود و به آنها تبریک گفت که در کنار درس خواندن ، با علاقه ای که به فرا گرفتن آشپزی در کنار مادر های خود داشته اند ، توانستند در کنار دوستانشان غذاهایی را تهیه و تدارک ببینند که چشمها را به سمت خود جلب نماید.

دانش آموزان در محیط مدرسه بساط چایی هم به راه انداخته بودند ، آن هم چای گیاهی به جای چای سیاه که خوردن آن در میان مردم متداول هست و به این صورت نشان دادند ، که به خواص چایی ها هم در رفع ناراحتی هایی که دارند ، آشنا هستند.

آنها شادی های خود را در فضای بیرون از کلاس به همدیگر گره زدند حتی به پرندگان در آسمان ، با نگریستنی که به آسمان داشتند، یک دسته پرنده مهاجر را که در آسمان آبی چنان با شکوه در کنار هم درحال حرکت بودند ، مشاهده نمودند و عجایب آن را به همدیگر نشان دادند .

دانش آموزان دیروز در دبیرستان خدیجه کبری میبد با پهن کردن سفره هفت سین به استقبال بهار رفتند و تبریک سال جدید را به همکلاسان خود بر روی تخته سفید کلاس با ماژیک وایت برد نوشتند.

اما آنچه در این میان قابل توجه بود ، عشق و علاقه مدیر دبیرستان به بچه ها بود که دیروز در دبیرستان خدیجه کبری میبد به چشم می خورد.

زیبا مصدق مدیر پر تلاش و دوست داشتنی این دبیرستان با وجودی که در غم از دست دادن همسر ، غمخوار و یار زندگیش به سر می برد ، با محبت درکنار دانش آموزان بر کار آنها نظارت داشت ، او با وجود پخت غذا توسط دانش آموزان سفارش تهیه ساندویج هم داده بود که پخت ساندویج و تهیه سالاد آن هم در مدرسه صورت گرفت و خود نیز در تهیه این ساندویج کمک می نمود.