تاریخ: ۸:۳۹ :: ۱۳۹۶/۱۲/۱۳
دومین شب یادواره شهدای دانشجو(ترنم خاطره) در دانشگاه میبد برگزار شد

سیزدهمین یادواره شهدای دانشجوی شهرستان (ترنم خاطره) طی دو شب در دانشگاه میبد برگزار شد .

بام میبد : به نقل از  روابط عمومی دانشگاه میبد ، در شب پایانی این مراسم که همراه با اقامه نماز جماعت مغرب و عشا بود، ابتدا دکتر عباس کلانتری رئیس دانشگاه میبد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام شهیدان و خیر مقدم به حضار و مهمانان و تقدیر و تشکر از تمامی کسانی که برای برپایی سیزدهمین یادواره شهدا و مراسم سالگرد تدفین شهید گمنام دانشگاه تلاش کردند، هدف از برگزاری یادواره شهدا را گرامیداشت مقام شهدا و یادآوری اهداف مقدس شهیدان به نسل حاضر دانست و گفت: در تمامی وصیت نامه های شهدا حمایت و پشتیبانی از ولایت فقیه، توصیه به حجاب و سفارش به انجام دستورات الهی دیده می شود و تنها چیزی که در وصیت نامه شهدا یافت نمی شود، توجه به مادیات و امور دنیوی است زیرا آنان به دنیا هیچ دلبستگی نداشتند.

وی با اشاره به اینکه در دوره های مختلف انقلاب اسلامی شرایط برای بهره گیری از فرهنگ شهادت متفاوت بوده تصریح کرد: شهدا همیشه زنده اند و بهترین دلیل بر زنده بودن آنها همین شهدای گمنام هستند که حتی سی و چند سال بعد از شهادتشان هم وظیفه خود را که حراست از انقلاب است انجام می دهند. این شهدای عزیز درست در زمانی که به وجود عطر آگین آنها برای بصیرت افزایی نیاز است در بین مردم ظاهر می شوند و فضای جامعه را پر از معنویت می کنند. پس شهدا ناظر بر اعمال ما هستند و باید به گونه ای رفتار و عمل کنیم که شرمنده شهدا نشویم.

در ادامه مراسم سردار سلطانی از مسئو لین قرارگاه مرکزی امام حسین علیه السلام با بیان اینکه نظم جهانی به سه بخش، نظام سلطه گر، نظام سلطه پذیر و نظام سلطه ستیز تقسیم شده است ، گفت: نظام سلطه گر یعنی نظام ظالم و مظلوم که آمریکایی ها و اروپایی ها در راس این نظام قرار دارند و نظام سلطه پذیر کسانی هستند که بخاطر قدرت، پول و عیش و نوش سلطه را پذیرفتند و عَلم این نظام بر دوش عربستان است و پس از تشکیل جمهوری اسلامی ایران نظام سلطه ستیز بوجود آمد که ایران بنیانگذار این نظام می باشد و دلیل دشمنی آمریکا با ایران هم بخاطر در خطر قرار گرفتن منافع و منابع استعماری که آمریکا از آن بهره می برد می باشد.

وی همچنین اهداف نظام سلطه گر را دولت سازی و ملت سازی بیان کرد و گفت: نظام سلطه گر با در اختیار داشتن علم و تکنولوژی دولت سازی می کنند بطور مثال آمریکا سالانه ۲۰۰ هزار نفر از نخبگان دنیا را از طریق بورسیه پذیرش می کند و آنان را آموزش می دهد. در بین ۵۸۰۰ دانشگاه، تنها دانشگاه هاروارد رتبه اول علمی را در ۳۰ سال گذشته داشته و بر سر در این دانشگاه نوشته شده مدیران و رهبران برجسته جهان را تربیت می کند.

سردار سلطانی با اشاره به اینکه رئیس جمهور ۳۵ کشور دنیا هم اکنون فارغ التحصیل دانشگاه هاروارد هستند ، روند دولت سازی نظام سلطه گر را تشریح نمود و تصریح کرد: هنگامی که نظام سلطه گر از دولت سازی در برخی کشورها مانند ایران مایوس شود به سراغ ملت ها می رود و این راهبرد را با تضعیف ملت، از بین بردن زیر ساخت ها، کار کردن بر روی نوجوانان و جوانان از طریق فضای مجازی و ماهواره و یا با ابزار به جان هم انداختن مسلمانان و ایجاد گروهک هایی مانند داعش و … و از بین بردن مساجد و ارزش های دینی و اسلامی توسط آنان و از بین بردن حجاب با حربه اجحاف در حق زنان به انجام می رساند.

وی به دانشجویان و جوانان توصیه کرد که اگر میخواهیم قدرتمند باشیم باید در عمل به سمت علم برویم و به دنبال دانش باشیم.

گفتنی است ، پدر شهید مهدی طهماسبی از شهدای مدافع حرم  نیز در این مراسم  به بیان خاطرات و خصوصیات اخلاقی و قرائت بخشی از وصیت نامه شهید مهدی طهماسبی پرداخت و خطاب به دانشجویان گفت« توصیه مهدی به جوانان نماز اول وقت، پیشتیبانی از ولایت فقیه و پهلوانی بود. بنده از همه جوانان میخواهم با حفظ ارزشهای اسلامی پاسدار خون شهدا باشند. »

برگزاری این مراسم همراه با  عزاداری ، مدیحه سرایی و سینه زنی توسط مداح اهل بیت حسین برزی بود .