اجتماعیاخبار روز

بازگشایی مدارس و مساجد از طریق ستاد ملی کرونا اعلام می‌شود

سخنگوی ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در استان یزد گفت: بازگشایی مساجد و مدارس از طریق دانشگاه علوم پزشکی و ستاد مرکزی مقابله با کرونا تصمیم گیری واعلام می‌شود.

فخرالسادات خامسی در نشست خبری بر خط خانه مطبوعات استان افزود: بازگشایی مساجد و مدارس بستگی به وضعیت قرمز یا سفید شهرها دارد و تا به امروزگزارشی رسمی از وضعیت سفید یا قرمز بودن مناطق استان یزد ارسال نشده‌است.

وی در ادامه اظهار داشت : ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در استان یزد قبل از همه استانها و دریافت دستورالعمل‌ها با تجمیع گروه‌ها و کمیته‌ها تشکیل شده بود .

سخنگوی ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در استان یزد تصریح کرد: استان یزد از اولین استانهایی بود که تعطیلی مدارس و اصناف ، نظارت بر ترددها ، فاصله گذاری اجتماعی و…را دنبال کرد و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را مورد توجه قرار داد و از اولین و موفق ترین  استانها در گذر از پیک کرونا است.

وی اضافه کرد: تصمیم گیری در مورد اصناف پر خطرو ساعت کار آنها با توجه به پیشنهاد اتاق اصناف  از طریق کمیته و ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا انجام می‌گیرد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در ادامه اظهار داشت : دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری نیز در اصل وظیفه اجرایی ندارد یلکه یک دستگاه نظارتی و ستادی است ولی با توجه به اعتباراتی که ۲ سال قبل برای کارهای اجرایی تغریف شده در اختیار ستاد قرار گرفت اقداماتی در مرکز استان و شهرستانهای مختلف از طریق تشکل‌های مردمی به ویژه با موضوع نشاط اجتماعی انجام شد.

خامسی بیان داشت: در سال ۹۹ یک سری کارهای اجرایی از دفتر گرفته شد و ازجمله اولویت‌های ستاد تمرکز بر روی دفاتر تسهیلگری به ویژه در شهرهای یزد و میبد و تعدادی کارهای پراکنده نظارتی و ستادی مرتبط به آسیبهای اجتماعی ، تشکل‌ها ،  سلامت ، حقوق شهروندی ، عفاف و حجاب و موضوعات فرهنگی دیگر نظیر دفاع مقدس است.  

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا
بستن