اخباراخبار اجتماعی

بازاریابی و شناخت ذائقه مصرف کننده راهی برای صنعتی شدن هنر دست

بام میبد : عصر دیروز خانم دکتر فرهمندپور مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده با حضور در شهرستان میبد از اماکن تاریخی شهرستان و همچنین از کارآفرینی های کارآفرینان در کاروانسرای عباسی بازدید به عمل آورد.

گفتنی است در این بازدید رقیه کرمانیان میر کل دفتر بانوان و خانواده استانداری یزد ، آقای احمدی سرپرست معاونت فرمانداری میبد ، خانم دکتر خواجه پور مشاور فرماندار در امور بانوان و خانواده میبد رسول مشتاقیان رئیس اداره صنایع دستی و میراث فرهنگی میبد و بانوان استانداری استان یزد و ادارات شهرستان میبد نیز حضور داشتند.

دکتر فرهمندپور مشاور وزیر کشور در حاشیه بازدید از صنایع دستی بانوان کارآفرین در کاروان سرای عباسی بیان کرد : هر شهرستان و روستا در کشور ما به شکر خدا یک هنرکده است و زنان ایرانی در حوزه ها و زمینه های مختلف مشغول فعالیت هستند ، در استان یزد وشهرستان میبد نیز به خاطر قدمتی که دارد ، زمینه های مختلفی فراهم است و واقعا دیدن و تماشای این هنرهای زیبا و شگفت آور برای هر فرد لذت بخش است.

وی افزود: برای این که هنر دست به صنعت تبدیل شود باید تولید انبوه پیدا کند و زمینه ای برای کار تجاری شود .

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده تصریح نمود : تا وقتی که هنرمند برای دل خودش کار می کند ، به آن هنر دست می گویند ، اما زمانی که این هنر دست به تولید انبوه برسد و امکان تجارت پیدا کند و بازار خوب برای آن پیدا شود ، عنوان صنایع دستی به آن تعلق می گیرد.

این مسئول ضمن اظهار امیدواری به اینکه بانوان در تبدیل هنر دستان خود به صنعت همانند عرصه های دیگر پیشتاز باشند ، گفت متاسفانه ما هنوز جای کار بسیاری در این زمینه داریم که به آن پرداخت نشده است .

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده در توصیه به بانوان گفت : لازم است بانوان در زمینه صنعتی نمودن هنر دستان خود به سمت استاندارد سازی و افزایش کیفیت محصولات خود رفته ، بازارهای جهانی را بشناسند ، بازاریابی یاد بگیرند ، ذائقه مصرف کننده را بشناسند و متناسب با آن کارشان را به روز نمایند.

وی افزود : حفظ اصالت در کنار به روز آوری متناسب با ذائقه مخاطب کمک می کند هنر دست به یک جریان صنعتی و تجاری تبدیل شود و تا مادامی که این اتفاق نیفتد ، تنها کار برای دل است که انجام می گیرد و هنرمند برای دل خود کار کرده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا