اخباراخبار اجتماعیتصاویر

برگزاری بازارچه کارآفرینی دانش آموزی در دبیرستان شاهد باهنر میبد /تصاویر

بام میبد : برگزاری بازارچه کارافرینی در فضای دبیرستان شاهد باهنر و در محیط بیرونی این آموزشگاه حال و هوای خاصی را به این آموزشگاه داده بود .

شادی در وجود دانش آموزانی که محصول خود را به فروش رسانده بودند را می شد حس کرد.

هر دانش آموزی برای فروش محصولش شگردی داشت از محصولات خود تعریف می کردند به مشتریان خوش آمد می گفتند و…

کارشناس آموزش متوسطه آموزش و پرورش میبد دراین ارتباط به خبرنگار ایرنا گفت : درسال جاری برای دومین سال متوالی و در راستای پنجمین دوره جشنواره خوارزمی بازارچه های کسب و کار در مدارس شهید ذوالفقاری ، امام حسین(ع ) ، فاطمیه مهرجرد ، ام البنین ، تزکیه ، مصطفوی ، مجاهد دهقانی ، اطمه الزهرا ، شهید مدرس ندوشن و رشیدالدین از متوسطه  اول شهرستان میبد برپا شد.

غلامرضا دائمی  افزود : طرح بازارچه کارآفرینی با هدف ارزش گذاری در فضای کسب و کار توام با نوآوری و ریسک پذیری برنامه ریزی شده است.

آشنایی دانش آموزان با کسب و کار هدف بازارچه کارافرینی است

مدیر دبیرستان شاهد باهنر نیز گفت : این بازارچه در راستای درس کار و فناوری دانش آموزان و یکی از آیتم های جشنواره خوارزمی جهت آشنایی دانش آموزان با وضعیت اقتصادی ، خرید و فروش ، کارت کشیدن و به طور کل با کسب و کار برگزار شده است.

محمد سقاچی افزود: برگزاری این بازارچه که با استقبال دانش آموزان ، والدین و مردم روبرو شده است با عرضه محصولات فرهنگی ، صنایع دستی ، خوراکی جات و.. است که این محصولات یا تولید خود دانش آموزان و والدین آنها است و یا اینکه محصولاتی است که به نوعی والدین آنها به عنوان کسب و کار خود فروشنده آن محصولات هستند.

به گفته مدرس درس کار و فناوری دبیرستان شاهد باهنر پیرو بیانات مقام معظم رهبری در ارتباط با اقتصاد مقاومتی برگزاری این بازارچه می تواند موجب شود که دانش آموزان در تولید و عرضه محصولات نقش داشته باشند.

سید محمد رضا واعظی محمود آبادی با اشاره به اینکه سعی شده در حوزه بازاریابی با بچه ها کار شود و توانایی داد و ستد در آنها ایجاد شود تصریح کرد : ما الان دانش آموزانی داریم که خود تولید کننده محصولاتی هستند و با آن درآمد زایی می کنند.  

شهرستان میبد ۲۲ هزار دانش آموز دارد که در مقاطع مختلف به تحصیل مشغول هستند.

منبع : ایرنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا