اخباراخبار سیاسی

انقلاب اسلامی ایران با حضور مردم و با اهداف والا و الهی شکل گرفت

بام میبد : حجه الاسلام محمد اعرافی امام جمعه موقت شهرستان میبد صبح امروز در نشست ستاد دهه فجر شهرستان میبد که با حضور مسئولین شهرستان میبد و رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد در محل فرمانداری میبد برگزار شد ، بیان کرد : ایام دهه فجر انقلاب اسلامی ایامی فراموش نشدنی است ، از لحظه ورود معمار کبیر انقلاب شور و شفعی در ملت ایران و به خصوص جوانان به وجود آمد که قابل یاور نبود.

امام جمعه موقت میبد در ادامه از ایام دهه فجر انقلاب اسلامی به عنوان دهه انفجار نور و معجزه قرن به فرموده امام راحل یاد کرد.

وی تصریح نمود : ملت ایران از زمان ورود امام به میهن تا شکست کامل طاغوت به دست مردم ، روزهای پر شکوه و پر حماسه ای را پشت سر گذاشت و عزت ایران و ایرانی ، اسلام ، شیعه و عزت همه مسلمانان در این دهه به دست مردم ایران پایه گذاری شد .

امام جمعه میبد خاطر نشان کرد : این انقلاب اولین انقلابی است که با مردم شروع شد و با مردم ادامه یافت و اهداف و راه خود را تغییر نداد.

وی در ادامه بیان کرد : انقلاب اسلامی ایران ده ویژگی را در خود دارد که از همه مهمتر اینکه ، رهبری مصمم ، انقلابی و با تدبیری چون امام راحل داشت و این ویژگی بود که این انقلاب از انقلابهای دیگر جدا کرد.

حجه السلام اعرافی از دیگر ویژگیهای انقلاب اسلامی ایران به هدف والا و الهی آن ، یعنی تقرب به خدا و پایه گذاری حکومتی بر اساس اصول مسلم اسلام و شیعه ، رجوع به رای مردم ، مردم سالاری دینی ، توجه مردم به خط قرمز انقلاب اسلامی ، یعنی حمایت از ولایت ، رهبری و امنیت ، حضور مردم در صحنه ، برائت مردم از دشمن ، صلابت و شدت در مقابل دشمنان و مهربانی در میان خودی ها ، حمایت از مستضعفین ، عبادت در سیاست یعنی حضور پرشور در راهپیمایی ها اشاره نمود.

امام جمعه موقت شهرستان میبد راز ماندگار انقلاب اسلامی در هدف الهی و والای آن یعنی احیای دین اسلام با رهبری آگاه و مدبری که یک تنه در مقابل دشمان ایستاد ، دانست که از امام راحل، این رهبری انقلاب شروع شد و با مقام معظم رهبری ادامه یافت.

وی در ادامه بر برگزاری مراسمهایی در خور و شان شهرستان انقلابی و شهر موسس حوزه علمیه و در راستایی که مردم که جذب نماید ، تاکید نمود.

حجه الاسلام محمد فخرالدینی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در این نشست ، از ستاد دهه فجر به عنوان بزرگترین و قویترین ستاد در کشور یاد نمود و افزود: کمیته نونهالان، دانش آموزی ، ورزش ، بانوان ، اصناف و… همگی در سرانحام رسیدن انقلاب حضور داشتند و باید در راستای حفظ انقلاب نیز پای کار باشند و در تبیین انقلاب به ویژه از طریق کمیته دانش آموزی و معلمین آگاه نسبت به تهاجمی که به سمت انقلاب است و سوالهایی که از سوی دانش آموزان و جوانان به وجود می آید ، پاسخ هایی به روز آماده داشته باشند.

وی در ادامه گفت : دهه فجر از ایامی است که می توان مردم را به روشهای مختلف نسبت به انقلاب امیدوار نمود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی همچنین بر ایجاد شور و شعف انقلابی در بین مردم در این دهه در روزهای بعد از ایام شهادت حضرت فاطمه (س) و اوج آن در بیست و دوم بهمن ماه تاکید نمود.

وی به دشمن شناسی در اجرای مراسم های مختلف که از طریق ۲۴ کمیته در شهرستان اجرا می شود ، نیز اشاره نمود و افزود : هر کمیته ای لازم است برنامه های شاخص خود را در قالب روزشمار انقلاب با طرحهای نو ارائه دهد.

در این نشست ، مسئولین اداره های ورزش ، تبلیغات اسلامی ، کمیته بانوان وبنیاد شهید به ارائه برنامه های خود در گرامیداشت دهه فجر پرداختند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا