اخباراخبار اجتماعی

اعزام کاروان نوروزی راهیان نور از شهرستان میبد / عطر حضور در مناطق جنگی

بام میبد : در آستانه سال نو و فرا رسیدن عید سعید نوروز ، خانواده هایی هستند که عشق حضور در محل نبرد رزمندگان اسلام با دشمنی که ۸ سال جنگ را به ملت ایران تحمیل کرد ، آنها را وا می دارد تا سال نو خود را در کنار سفره هفت سینی که در مقر رزمندگان اسلام پهن می شود ، آغاز کنند و در آغاز سال نو و لحظه دگرگونی حالها با شهیدان میثاق در ادامه دادن راه و مسلکشان ببندند.

در بدرقه راه این عاشقان دوستدار انقلاب و شهیدان ، بر آن شدیم تا حال و هوایی که آنها را در موقع رفتن دارند را جویا شویم و بپرسیم چه شد که تصمیم به رفتن در راهی نهادند که یک روز رزمندگان اسلام مسافر این مسیر بودند و چه شد که خواستند هفت سینی که سین هایش با عشق به حسین و پویندگان راه او کامل می شود را در جوار تربت پاک شهیدان پهن نمایند .

خانم زارع خود را طلبیده شده در این مسیر می داند به آن علت که همه چیز برایش برای رفتن در این مسیر به خودی خود هماهنگ شد و او خوشحال است که در کنار شهیدان که آرامش را به او هدیه کرده اند ، سال نو خود را شروع می کند.

محمد علی محمدی اهل محله ده آباد ، شهرک امام می باشد که خود نیز زمانی در جبهه های نبرد همدوش رفقای شهیدش می جنگیده ، خیلی خوشحال است که سال نو را به یاد رزمندگان اسلام و شهدا و به خصوص شهدای گمنام در مناطق جنگی آغاز می کند و در آخر از خدا سعادت رفتن به این مناطق و بودن در جوار محل شهادت شهدا را برای دیگران نیز از خدا طلب می نماید.

خالق زارع می گوید : من که خودم جبهه نرفتم و نمی توانم حس و حالی مانند کسانی داشته باشم که آن موقعیت و آن محل را درک نموده اند و با حضور خودشان کنار شهدا به نبرد پرداخته اند ، اما می روم تا یاد و خاطره شهدا را در آنجا زنده کنم و حس و حال زحماتی که آنها در دفاع از میهن کشیده اند را درک کنم.

حسن زارعی اهل محمود آباد و باز نشسته سپاه که خود جبهه های جنگ و محل نبرد رزمندگان اسلام را درک کرده و همدوش آنها جنگیده است می گوید ، حس و حال را نمی توان بیان کرد ، باید خود آنجا حضور داشته باشید.

او بعد از جنگ و برپایی کاروان راهیان نور ، هر ساله مسافر آنجا است و مراسماتی که در مناطق جنگی  برگزار می شود را بسیار با شکوه بیان می کند و استقبال مردم را برای رفتن به این مناطق به خصوص در ایام عید بسیار خوب توصیف می نماید ،

او تاسف می خورد که با وجود استقبال مردم و اشتیاقی که برای بودن در جوار شهیدان در ایام عید دارند ، با کمبود امکانات برای رفتن به آنجا مواجه هستند .

زارعی از کسانی یاد نمود که با دیدن این مناطق از راهی که می رفتند ، برگشته اند و به گونه ای تحول در زندگی آنها ایجاد شده است و او خود که لحظات بودن در آنجا را شاد و نیروبخش توصیف می کند ، می رود تا آرامشی که می تواند در آنجا پیدا کند را کسب نماید.

زهرا امامی که برای بار چندمش است که به مناطق جنگی می رود ، بودن در آنجا را مانند بودن درکربلا و درجوار سید الشهدا توصیف می کند ، او تلاش بسیاری نموده تا در ایام عید در آنجا باشد و به آرامشی که در آنجا پیدا می کند ، برسد.

احمد جعفری از مدرسین دانشگاه ، چندین سال است که به همراه خانواده هر ساله ، سال نو را در بین الحرمین و در جوار سید الشهدا آغاز می کند ، اما امسال از ابتدای سال بر آن نیت بوده که اگر خدا توفیق دهد ، مسیری را از کربلای ایران به سمت کربلای امام خسین (ع) بپیماید و حال که این توفیق نصیبش گشته ، بیان احساسش را به مانند بوییدن گلی خوشبو و غیر قابل وصف ، توصیف می کند و می گوید هر کسی باید خود این احساس را درک کند .

اعظم زارعی اهل محله محمود آباد و بسیجی فعال برای بار اول است که به مناطق جنگی می رود و می خواهد برود و با بودن در آنجا حس و حال شهدا را در آنجا و زحماتی را که کشیده اند ، درک کند.

اختر زارعی اهل محمود آباد که برای بار چندمش است به مناطق جنگی اعزام می شود ، آرزویش بودن در هنگام تحویل سال کنار شهدا و تجدید میثاق با آرمانهای آنها بوده است و حال بسیار خوشحال است که می رود و گرفتن حاجاتش را به بستن میثاق با شهدا برای ادامه راه آنها در هنگام سال تحویل گره می زند.

محمد ارشیا میر فلاح نوجوانی است که می خواهد خرمشهر و محل مصاف شهدا و رزمندگان اسلام را از نزدیک ببیند و حال خوشحال است که در اتوبوس برای رفتن به آنجا نشسته است .

فاطمه صادقی هم نوجوانی است که شهدا را بسیار دوست دارد و آرزویش رفتن به کنار آرامگاه آنها و بودن در جوارشان در آغاز سال نو است و خیلی خوشحال است که در حال رفتن به آنجا است .

رویا جعفری برای اولین بار است که به شلمچه می رود و رفتن به آنجا را از شهید گمنامی طلب نمود که به تازگی در بفرو به خاک سپرده شده است و حال بسیار احساس شادی می کند که در مسیر رفتن به محل نبرد شهدا برای دفاع از میهن است .

عصمت ابراهیمی هم که مسافر کاروان راهیان نور است ، چندین سال است که سال نو را در جوار شهدا شروع می کند و آرمشی که در هنگام بودن در لحظات تحویل سال در آن مناطق به او دست می دهد ، عاملی می داند که می خواهد و دوست دارد هر ساله در شروع سال نو مسافر کاروان راهیان نور در این ایام باشد.

امیر حسین قاسمی نیز نوجوانی است که برای چندمین بار به این مناطق می رود و احساس شادی دارد برای رفتن و بودن در جوار شهدا به هنگام تحویل سال نو و هیچ جایی را بهتر از بودن در دامان شهدا برای گذارندن این لجظات نمی داند.

همه آنها که مسافر این کاروان بودند ، یک آرزو داشتند و آن بودن در محل مصاف و نبرد رزمندگان اسلام در جنگ تحمیلی هشت ساله بود و درک آن مکان و سختی هایی که شهدا و رزمندگان متحمل شدند تا  عاملی شود که به یاد آورند که  بودند کسانی در بین ما می خواستند در لحظه تحویل سال در کنار خانواده هایشان باشند و عیدی خود را از بزرگ خانواده  که به تبرک لای به لای  ورقهای قرآن کتاب آسمانی ما مسلمانان گذاشته شده بود ، بگیرند و دعای او را بدرقه راه و روش خود در زندگی در آغاز سال نو کنند ، یا خود بزرگ خانواده بودند و می خواستند با دادن عیدی ، دل کودک و نوجوان خود را در آغاز سال نو  شاد کرده و برایش سالی خوش آرزو کنند ، اما با ایثار خود دفاع از میهن را به بودن در کنار خانواده ها ترجیح دادند.

آنها می خواستند در آغاز سال نو با حضور در مناطق جنگی میثاق با شهدا در ادامه راهشان ببندند و لحظه رفتن و نشستن در اتوبوس احساسی مانند رفتن به کربلای سید الشهدا داشتند .

گفتنی است ، هر ساله در ایام عید دو اتوبوس از کاروان راهیان نور به مناطق جنگی اعزام می شده است ، اما امسال با استقبالی که شد یک دستگاه اتوبوس دیگر نیز اضافه گردید.

مسافران راهیان نور از مناطق فتح المیبن ، شوش ، شلمچه ، نحر خین ، خرمشهر ، اروندکنار ، طلائیه ، هویزه و دهلاویه بازدید خواهند نمود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا