تاریخ: ۱۰:۰۴ :: ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
آئین روز درختکاری در میبد/تصاویر

روز درختکاری در میبد همراه با کاشتن نهال های زیتون توسط دانش آموزان در شهرک صنعتی جهان آباد و نیزکاشت نهال هایی در ضلع شرقی پارک بهاران این شهرستان توسط مسئولین بود.

بام میبد : به نقل از یزد- ایرنا ، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان یزد در جمع دانش آموزان درشهرک صنعتی جهان آباد میبد که به مناسبت روز درختکاری نهال هایی را در دل خاک  این شهرک کاشته بودند ، گفت : درخت زیتون جزء چهار درخت معروف است که مردم آن را می کارند و از سرسبزی و ثمره آن استفاده می کنند.

سيد مسعود عظيمي افزود: شهرک صنعتی جهان آباد میبد به عنوان یک شهرک صنعتی استثنایی در کشور فوق العاده پویا و فعال و با داشتن امکاناتی در سطح مطلوب نشان از خوب بودن مردمان این شهر دارد.

این مسئول یاد آور شد: این شهرک افتخار شهرستان و استان است که باید از دست اندرکاران آن و کارآفرینانی که دراین شهرک مشغول هستند و همینطور نیروهای فضای سبز که در سرسبز نگه داتشن این شهرک با کاشت درخت هایی و حفاظت از فضای سبز ایجاد شده تلاش می کنند تشکر کرد.

وی با اشاره به ییشرفتی که این شهرک در حوزه فضای سبز داشته است ، گفت :  اگر نذری دارند که می خواهند به جا آورند و کار خیری در نظر دارند می توانند نذرو کار خیرخود را قالب کاشت درخت در این شهرک به جا بیاورند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان یزد با تشکر از منابع طبیعی و جهاد کشاورزی که بهترین نهال ها را در اختیار مردم می گذارند تصریح کرد : ما موظفیم در ۱۰ درصد از فضای شهرک های صنعتی فضای سبز ایجاد کنیم و باید گفت که در این شهرک ها برای آبیاری فضای سبز و نیز استفاده در صنعت از آب یک بار مصرف استفاده نمی شود بلکه از پساب آب های تصفیه شده استفاده می شود.

مدیرعامل شرکت شهرک صنعتی جهان آباد میبد نیز گفت : در سال جاری برای توسعه فضای سبز شهرک صنعتی جهان آباد بیش از ۵ هکتار فضا اختصاص داده شده است و بیش از ۶ هزار نهال زیتون ، سنجد و سایر گونه های گیاهی قابل کشت در این شهرک کاشت گردیده است.

همچنین به نقل از روابط عمومی شهرداری در آستانه فرارسیدن بهار طبیعت و به مناسبت ۱۵ اسفندماه روز درختکاری، با حضور مهندس نقوی شهردارمیبد، اعضای شورای اسلامی شهر میبد، خادمی معاون فرماندار، بهشتی زاده فرمانده ناحیه مقاومت بسیج و جمعی از مسئولین و دانش آموزان آموزشگاه کوثر ۶۰۰ نهال در پارک بزرگ بهاران میبد غرس شد.